Boşanma Avukatları Ankara

Boşanma avukatı sizi anlar. Boşanma davası süreci hiç kolay bir süreç değildir. Bu sebeplidir ki süreç boyunca size yardımcı olacak bir avukat bulmanız ivedidir. Peki iyi bir ankara boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Ayrıca duruşmanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?
Bu arada boşanma davası ne şekilde açılır şuna da dokunalım. Boşanma davası iki şekilde açılmaktadır. Eğer yanlar evliliği bitirme hususunda anlaşmışlarsa mahkemeye başvurmaları halinde anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilirler. Anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırabilmenin gerçekleşmesi için evliliğin en az bir sene devam etmiş olmasıgereklidir. Eğer evlilik bir yıldan daha az devam etmiş ise eşler anlaşmalı olarak evliliği sonlandırmak amacıyla müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli şekilde başvuru yapmak durumundadırlar. Anlaşmalı olarak evliliği bitirmek için mahkemeye bir anlaşmalı ayrılma protokolü vermeleri gerekmektedir. Bu protokolün bir boşanma avukatı aracılığıyla hazırlanması iyi olacaktır. Bunun ardından taraflar mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli biçimde evliliği bitirmek için bir boşanma sebebine ihtiyaç vardır. Bu evliliği bitirme sebebinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gerekmektedir. Ayrıca evliliğe son verme gerekçesinin kanıtlanması gerekir. Boşanma davasında davayı açan eş iddialarını her çeşit kanıtla ispatlayabilir. Örnek vermek gerekirse video görüntüleri kanıt olarak kullanılabilir. Çekişmeli ayrılma davası oldukça uzun sürebilmektedir. Dava süresini kısaltmak için bir avukattan yardım alınmalıdır.

Ankarada Boşanma Avukatı sözcüğü hiç bir şekilde aklımıza güzel çağrışımlar getirmez. Bunun sebebi toplumsal bilinç olabilir mi? Boşanma Avukatlarının bir çoğu toplumu iyileştirmek sebebiyle karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Bir çok boşanma avukatı , avukat olmaya para sebebiyle başlamıştır. Bu nedenle Ankarada boşanma avukatınızı seçerken iyi düşünmelisiniz.
Fazlasıyla avukat var. Doğru boşanma avukatını hangi şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatınızı seçerken en iyi çözüm arkadaşlarınızın tavsiyesidir. İkinci yol ise googledan detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu şekilde boşanma avukatınıza karar verecekseniz bulduğunuz avukatı öneren internet blogları da aynı yolla bulabilirsiniz.
http://ankaraavukat.ra6.org/2014/11/15/bosanma-davasi-ve-ayri-yasama-hakki/