Boşanma Davası Ankara

İyi bir boşanma avukatı düşüncelerinizi anlayabilir. Boşanma davası süreci hiç kolay bir süreç değildir. Bu nedenle dava boyunca size destek olabilecek bir boşanma avukatı bulmanız önemlidir. Öyleyse iyi bir boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bununla birlikle davanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?
Bu arada boşanma davası nasıl açılır şuna da değinelim. Boşanma davaları iki biçimde açılabilir. Eğer taraflar evliliği bitirme hususunda anlaşırsa aile mahkemesine müracaat etmeleri halinde anlaşmalı şekilde ayrılabilirler. Anlaşmalı şekilde ayrılmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının en az bir sene sürmüş olmasıgerekmektedir. Eğer birliktelik bir seneden az devam etmiş ise taraflar anlaşmalı biçimde ayrılmak için başvuruda bulunamazlar. Bu durumda çekişmeli şekilde başvuru yapmak durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde boşanabilmek için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma mutabakat metni vermeleri zorunludur. Bu mutabakat metninin bir avukat tarafından kaleme alınması çok iyi olacaktır. Daha sonra eşler hakim karşına çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli tarzda evliliği bitirmek için bir boşanma nedenine ihtiyaç vardır. Bu ayrılma gerekçesinin yerinde olması gerekmektedir. buna ek olarak boşanma nedeninin kanıtlanması gerekir. Boşanma davasında davacı taraf iddialarını her türlü delille kanıtlayabilir. Mesela video görüntüleri kanıt olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davaları baya uzun sürmektedir. Bu süreci hızlandırmak için bir avukattan yardım alınmalıdır.

Boşanma Avukatları kelimesi kesinlikle aklımıza iyi düşünceler getirmez. Bunun sebebi toplumsal farkındalık düzeyi olabilir mi? Boşanma Avukatlarının bir çoğu toplumumuzu daha iyi hale getirmek için avukat olmamıştır. Bir çok avukat , boşanma avukatı olmaya finansal sebepler sebebiyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada boşanma avukatınızı seçerken ince okuyup sık dokumalısınız.
Haddinden fazla boşanma avukatı var. En İyi avukatı nasıl seçeceğim?
Boşanma avukatı bulurken en güzel çözüm tavsiyelerdir. Diğer bir seçenek ise internetten iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolla avukatı bulacaksanız bulduğunuz avukatı tavsiye eden kişiler de aynı şekilde bulacaksınızdır.
http://ankaraavukat.ra6.org/2014/11/15/bosanma-davasi-ve-ayri-yasama-hakki/