Czegoż głodówka jest istotna nie zaledwie dla prezydia

Tematem przewodnim tego produktu są tłuszcze – uważane przez wielu, zresztą niesłusznie, za zło konieczne – które należy oddawać do systemu. Ttłumaczę na przykładach, jak ważny stanowi zatem makroelement i jak należy go radzić, abyśmy czuli się sprawnie oraz starzy zdrowi.

Lipidy, inaczej tłuszcze, to spolszczenia gier typowe związki chemiczne o różnorodnej budowie chemicznej. Są definiowane jako większość związków dobrze rozpuszczalnych w niepolarnych rozpuszczalnikach organicznych, takich jak chloroform, węglowodory, alkohole, etery oraz estry także w bardzo małym stopniu rozpuszczalnych w wodzie.

Dbamy o tłuszczu i przypisujemy go z razu z tkanką tłuszczową w bliskim układzie. Jednak zapewniam, że wtedy nie to samo, a nadmiar tkanki tłuszczowej że istnieć stworzony niską jakością tłuszczów (tłuszcze trans), nadmiarem dostarczanych kalorii z różnych źródeł – głównie węglowodanów prostych (złych cukrów), albo te nietolerowanej przez dużego człowieka laktozy (zamknięta w mleku i produktach mlecznych), a jeszcze zawartości glutenu w pożywieniu (pszenica, przetworzone zboża itd.).

Lipidy są najlepsze gry potrzebne do sprawnego działania organizmu człowieka, ponieważ przy ich udziale transportowane są witaminy, a cholesterol wprowadzony w tłuszczach jest ponad potrzebny do prawej pracy mózgu, jak i niezbędny do syntezy witaminy D, czy do pracy hormonów, tj. testosteronu, progesteronu i estrogenu, a białko potrzebuje tego makroskładnika do odbudowy. Nie wiadomo dlaczego uznawany jest zbyt coś niedobrego, a moda z lat 90., kiedy to unikano tłuszczu, idzie do dzisiaj. Dodatkowo cholesterol produkowany jest poprzez swój organizm, i często źle dobrana dieta nie pozwala na realizację tego momentu. Ważny jest więcej stosunek HDL do LDL, czyli tzw. wysokiego cholesterolu do niskiego (wyróżnia się on też na duży oraz mały, a tylko mały potrafi się utleniać zaś stanowi poważny po stronie za choroby serca). Podwyższony poziom cholesterolu we krwi nie oznacza od razu choroby, bo w pierwszych pytaniach nie zaleca się ilości małego LDL, tylko ogólną ilość cholesterolu we natury. Aby sprawdzić, czy cholesterol stanowi w właściwej dawek, należy sprawdzić trójglicerydy (norma przewiduje tanio niż 100), LDL (ok. 100) i HDL (ok. 45-50), gdzie stosunek trójglicerydów do HDL winien być pod 2. Jeśli stosunek jest ponad 3 oznacza to, że we krwi jest bardzo tego małego, gęstego LDL, który dodaje się do wywiadów z centrum.

Tłuszcze można rozbić na: nasycone (wołowina, jagnięcina, masło, olej kokosowy i kokos, mleko, ser, masło kakaowe, jajka) i nienasycone. Tłuszcze nienasycone z serii na jednonienasycone (oliwa z oliwek, makadamia, tłuszcz wieprzowy, awokado, oliwki) i wielonienasycone (olej rzepakowy, olej roślinny, olej sojowy, olej słonecznikowy, olej kukurydziany, olej rybi, olej sezamowy, olej lniany, margaryna, orzechy i pestki, tłuszcz drobiowy), które liczą się na omega 3 i omega 6 (stosunek powinien oscylować wokół 2:1, a zwykle w naturalnej diecie wynosi 1:10, co skutkuje ryzykiem wystąpienia chorób serca, chorób autoimmunologicznych, zwiększenia stanu zapalnego organizmu, czy chorób nowotworowych. Prawidłowa proporcja tłuszczów to: 60% tłuszcze nasycone (jajka, wołowina, jagnięcina, olej kokosowy, masło kakaowe), 30% tłuszcze jednonienasycone (oliwa z oliwek, awokado, orzechy makadamia, oliwki) i 10% tłuszcze wielonienasycone (olej rzepakowy, olej roślinny, olej sojowy, olej słonecznikowy, olej kukurydziany, olej rybi, olej sezamowy, olej lniany, orzechy włoskie i pestki, tłuszcz drobiowy). Tak niezmiernie istotne jest, aby tłuszcze nie były przetworzone, czyli tzw. trans. Brak obróbki cieplnej i wzmacniania sprawia, że tłuszcze nie utleniają się plus są podobnej budowy, jaką posiada pracownik w prywatnym wnętrzu, gdzie 97% to tłuszcz nasycony, a 3% nienasycony. Przy obróbce cieplnej olej kokosowy zachowuje swoje cesze dodatkowo nie wymienia się w tłuszcz typu trans, dlatego doskonale kształtuje się do smażenia i pieczenia. Również smalec, masło lub olej palmowy nie będzie niebezpiecznym pomysłem. Ponadto niektóre tłuszcze są negatywny wpływ, natomiast jeżeli ktoś wcześniej nie spożywał tłuszczów i szybko chce wrażeń na tego modelu dietę będzie więc potrafiło sprawiać kłopoty z wątrobą, czy dolegliwości pęcherzyka żółciowego. A tego typu działania – zmiany nawyków żywieniowych – należy wykonać rzetelnie i spokojnie nakładać na dobrą drogę. Uważa się, że wszystka ilość spożywanych tłuszczów dziennie powinna liczyć od 1 g do 1,2 g / 1 kg wagi ciała.

Podsumowanie
spolszczenia gier

Tłuszcze w diecie są niezwykle ważnym makroelementem, który powinien być uzupełniany w wystarczającej dawce, z zdrowego źródła, a również w podobnej kombinacji. Dla gościa ważącego 80 kg, ćwiczącego 4-5 razy w tygodniu zapotrzebowanie powinno wynosić ok. 96 g dziennie (1,2 g na kg masy ciała), z czego 60%, czyli ok. 58 g powinny być tłuszcze nasycone (jajka, wołowina, jagnięcina, olej kokosowy, masło kakaowe, masło klarowane), 30%, czyli ok. 29 g tłuszcze jednonienasycone (oliwa z oliwek, awokado, orzechy makadamia, oliwki) oraz 10%, czyli ok. 9,5 g tłuszcze wielonienasycone (olej rybi, olej sezamowy, olej lniany, orzechy włoskie i pestki, tłuszcz drobiowy), co świadczy w ostatecznym rozrachunku 864 kcal dziennie z tłuszczów, czyli ok. 30% zapotrzebowania energetycznego przy dziennej podaży 3500 kcal. Warto jeszcze wspomnieć, że posiłek przed treningiem oraz zaraz po zanim nie powinien zawierać tłuszczu, ponieważ trawienie tego typu towarów jest ciągłe a potrafi przeszkadzać podczas wykonywania wysiłku, a też nie dostarcza energii po ćwiczeniach, jaka istnieje niesamowicie ważna w planie budowania/modelowania sylwetki i wyrzutu hormonów.

Jako trener personalny przypominam, że zdrowa dieta toż nie męczarnia, tylko zmiana nawyków żywieniowych, dzięki którym w korzystniejszy sposób przeprowadzicie trening, zmaksymalizujecie efekty, poprawicie swoje nastawienie i zadbacie o własne zdrowie.