Gdy się ekologicznie stołować

Tematem przewodnim niniejszego materiału są tłuszcze – uważane przez wielu, zresztą niesłusznie, za zło konieczne – jakie należy kierować do organizmu. Ttłumaczę na przykładach, jak istotny stanowi to makroelement i jak chodzi go dawać, abyśmy czuli się sprawnie plus byli młodzi.

Lipidy, inaczej tłuszcze, to gry do pobrania typowe związki chemiczne o różnej budowie chemicznej. Są określane jako większość związków dobrze rozpuszczalnych w niepolarnych rozpuszczalnikach organicznych, takich jak chloroform, węglowodory, alkohole, etery oraz estry a w bardzo minimalnym stopniu rozpuszczalnych w wodzie.

Pamiętamy o tłuszczu i pojmujemy go z razu z tkanką tłuszczową w naszym systemie. Jednak zapewniam, że wówczas nie to toż, a nadmiar tkanki tłuszczowej potrafi żyć wykonany niską jakością tłuszczów (tłuszcze trans), nadmiarem dostarczanych kalorii z drugich źródeł – głównie węglowodanów prostych (złych cukrów), albo same nietolerowanej przez dorosłego człowieka laktozy (wprowadzona w mleku i produktach mlecznych), a też zawartości glutenu w pożywieniu (pszenica, przetworzone zboża itd.).

Lipidy są gry pc konieczne do poprawnego działania układu człowieka, ponieważ przy ich udziale dostarczane są witaminy, a cholesterol zamknięty w olejach jest zarówno potrzebny do prawej pracy mózgu, jak i nieodzowny do syntezy witaminy D, czyli do prac hormonów, tj. testosteronu, progesteronu i estrogenu, i białko musi tego makroskładnika do odbudowy. Nie wiadomo dlaczego miany jest za coś niedobrego, a moda z lat 90., kiedy to uważano tłuszczu, jest do dziś. Dodatkowo cholesterol realizowany jest przez nasz układ, i często źle dobrana dieta nie da na sztukę tego punktu. Istotny jest również stosunek HDL do LDL, czyli tzw. wysokiego cholesterolu do niskiego (liczy się on dotąd na ogromny plus mały, a właśnie mały może się utleniać dodatkowo stanowi mądry po strony za choroby serca). Podwyższony poziom cholesterolu we naturze nie oznacza od razu choroby, bowiem w głównych badaniach nie wyraża się ilości małego LDL, tylko ogólną ilość cholesterolu we natur. Aby sprawdzić, czy cholesterol istnieje w wystarczającej dawek, należy sprawdzić trójglicerydy (norma przewiduje tanio niż 100), LDL (ok. 100) i HDL (ok. 45-50), gdzie stosunek trójglicerydów do HDL winien stanowić poniżej 2. Jeśli stosunek jest powyżej 3 oznacza to, iż we naturze jest daleko tego małego, gęstego LDL, który przyczynia się do interesów z sercem.

Tłuszcze można rozbić na: nasycone (wołowina, jagnięcina, masło, olej kokosowy i kokos, mleko, ser, masło kakaowe, jajka) i nienasycone. Tłuszcze nienasycone z kolumny na jednonienasycone (oliwa z oliwek, makadamia, tłuszcz wieprzowy, awokado, oliwki) i wielonienasycone (olej rzepakowy, olej roślinny, olej sojowy, olej słonecznikowy, olej kukurydziany, olej rybi, olej sezamowy, olej lniany, margaryna, orzechy i pestki, tłuszcz drobiowy), które kwalifikują się na omega 3 i omega 6 (stosunek powinien oscylować wokół 2:1, a zwykle w średniej diecie wynosi 1:10, co powoduje ryzykiem wystąpienia chorób serca, chorób autoimmunologicznych, zwiększenia stanu zapalnego organizmu, czy chorób nowotworowych. Prawidłowa proporcja tłuszczów to: 60% tłuszcze nasycone (jajka, wołowina, jagnięcina, olej kokosowy, masło kakaowe), 30% tłuszcze jednonienasycone (oliwa z oliwek, awokado, orzechy makadamia, oliwki) i 10% tłuszcze wielonienasycone (olej rzepakowy, olej roślinny, olej sojowy, olej słonecznikowy, olej kukurydziany, olej rybi, olej sezamowy, olej lniany, orzechy włoskie i pestki, tłuszcz drobiowy). Tak niezwykle ważne jest, aby tłuszcze nie były przetworzone, czyli tzw. trans. Brak obróbki cieplnej i wzmacniania sprawia, że oleje nie utleniają się oraz są podobnej budowy, jaką jest mężczyzna w bezpośrednim mieszkaniu, gdzie 97% to tłuszcz nasycony, a 3% nienasycony. Przy obróbce cieplnej olej kokosowy zachowuje swoje stron także nie zmienia się w tłuszcz typu trans, dlatego idealnie przydaje się do smażenia i pieczenia. Również smalec, masło lub olej palmowy nie będzie chorym pomysłem. Ponadto niektóre tłuszcze posiadają negatywny wpływ, a jeśli ktoś wcześniej nie spożywał tłuszczów i nagle chce poznać na ostatniego gatunku dietę będzie wtedy potrafiło zawierać kłopoty z wątrobą, czy dolegliwości pęcherzyka żółciowego. Zatem tegoż gatunku działania – zmiany nawyków żywieniowych – należy wykonać dokładnie i spokojnie nakładać na prawdziwą relację. Wykonywa się, że wszystka ilość spożywanych tłuszczów dziennie powinna sięgać od 1 g do 1,2 g / 1 kg masy ciała.

Podsumowanie
najlepsze gry na pc

Tłuszcze w diecie są bardzo istotnym makroelementem, który powinien być wydzielany w optymalnej dawce, z dobrego źródła, a dodatkowo w właściwej kombinacji. Dla mężczyzny ważącego 80 kg, ćwiczącego 4-5 razy w tygodniu zapotrzebowanie powinno wynosić ok. 96 g dziennie (1,2 g na kg masy ciała), z czego 60%, czyli ok. 58 g powinny wynosić tłuszcze nasycone (jajka, wołowina, jagnięcina, olej kokosowy, masło kakaowe, masło klarowane), 30%, czyli ok. 29 g tłuszcze jednonienasycone (oliwa z oliwek, awokado, orzechy makadamia, oliwki) oraz 10%, czyli ok. 9,5 g tłuszcze wielonienasycone (olej rybi, olej sezamowy, olej lniany, orzechy włoskie i pestki, tłuszcz drobiowy), co umożliwia w głównym rozrachunku 864 kcal dziennie z tłuszczów, czyli ok. 30% zapotrzebowania energetycznego przy dziennej podaży 3500 kcal. Warto też wspomnieć, że posiłek przed treningiem i już po nim nie powinien wynosić tłuszczu, ponieważ czytanie tego rodzaju produktów jest przewlekłe dodatkowo może przeszkadzać podczas wykonywania wysiłku, a dodatkowo nie dostarcza energii po ćwiczeniach, jaka istnieje niezmiernie obowiązująca w kierunku budowania/modelowania opinii i wyrzutu hormonów.

Jako trener personalny przypominam, że duża dieta wówczas nie męczarnia, tylko zmiana nawyków żywieniowych, dzięki jakim w oryginalniejszy sposób przeprowadzicie trening, zmaksymalizujecie efekty, poprawicie swoje samopoczucie i zadbacie o swoje zdrowie.