Podzastaw.com Piotr Adler

Opis: Forum poświęcone kredytom mieszkaniowym – ranking kredytów, oprocentowanie, opinie na temat kredytów mieszkaniowych polskich banków.

Czy naprawdę potrzebny jest Tobie nowy 52 calowy telewizor za chwilówkę? Czy naprawdę koniecznie musisz kupić w prezencie dziewczynie nowego Iphone’a 6? To samo dotyczy pierścionka zaręczynowego – po prostu nie rób z siebie durnia. Wakacje na kredyt kosztują dwa razy więc co to za przyjemność? Nowe felgi w starym BMW wcale nie przysporzą ci więcej szacunku na dzielni. Nie kupuj prezentów za pożyczone pieniądze – to najlepszy prezent.

W Finlandii akurat społeczeństwo wzięło sprawy w swoje ręce i pogoniło banksterów oraz skorumpowanych polityków siedzących im w kieszeni kosztem ludu. Dlatego jestem ciekaw jak to się dalej potoczy i im mocno kibicuję. Nawet z tym pomysłem bezwarunkowe dochodu podstawowego. To będzie ciekawy eksperyment. W zasadzie gdyby wszystkie podatki zastąpić podatkiem inflacyjnym (bank centralny po prostu drukuje tyle ile potrzebuje budżet) oraz jednocześnie wszelkie świadczenia socjalne zastąpić bezwarunkowym dochodem, to koszt administracyjne takiego systemu byłyby niemal żadne. Administrację państwową można by pewno zredukować do minimum. Oczywiście to by musiało być przeprowadzone w sposób umiarkowany i rozsądny, a nie że dużo wydrukujo i dużo rozdzo, bo to by spowodowało kolaps
pożyczki Gdańsk
gospodarczy. Jednak jako model do rozważenia super prosty system bez całego tego urzędniczego p%$@!!@olo, który miałby potencjał na być wysoce efektywny i całkiem (chyba) sprawiedliwy.

To właśnie przez takich oszołomów kredytowych jak Ewka i redaktor Marek Wielgo aktualny rynek nieruchomości jest zjbany przez bańkę kredytową. Kiedyś było naturalne, że budowa domu trwa stopniowo np. 3, 5 albo więcej lat (tak jak robią ci pracujący za granicą). A teraz jest przekonanie, że trzeba nasrać od razu 300 000 z kredytu aby wejść w jeden rok a potem spłacać 600 000 przez następne 30 lat. Poza tym nie ma budownictwa mieszkań komunalnych aby te słynne młode małżeństwa z dziećmi miały swój pierwszy kąt i jakiś powód aby nie wyjeżdżać z kraju.

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bank Polska Kasa Opieki SA z siedzibą w Warszawie, ul. Grzybowska 53/57, jako administratora danych, w celu przesyłania przez Bank informacji handlowej w rozumieniu art. 9 ustawy z dnia 18 lipca 2002r. świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144 poz. 1204 z późn. zm.) za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.